Expoziţie de fotografie şi bandă desenată

Expoziţia de fotografie şi bandă desenată “Cu Caragiale de la Washington la Bucureşti”
Biblioteca Naţională a României împreuna cu Galeria Danaart Gallery continuă seria de manifestări culturale dedicate anului Caragiale, printr-o expoziţie de fotografie şi bandă desenată, care va avea loc în perioada 10-31 octombrie 2012. Imagini din piesa de teatru “O noapte furtunoasă” jucată la Washington (regia Toma Enache, actori TNB) şi la Bucureşti (Teatrul Masca) alături de pagini din volumul “ O scrisoare pierdută” în benzi desenate, vor putea fi admirate la mezaninul Bibliotecii.
Fotografiile aparţin jurnalistei Mădălina Corina Diaconu, Mihai Grăjdeanu semnând benzile desenate.
Vernisajul expoziţiei “Cu Caragiale de la Washington la Bucureşti”, are loc joi 11 octombrie ora 18:00, la sediula Bibliotecii Naţionale a României, Bucureşti, Bd.Unirii nr.22.