Puiu Manu la GALATECA

Maestrul Puiu Manu semnând cele 70 de exemplare ale Ghidului bibliografic 1957-2012.
Lansarea a avut loc aseară la galeria GALATECA în prezenţa pasionaţilor şi a prietenilor. Acest ghid este o iniţiativă editorială realizată de proiectul Muzeul Benzii Desenate împreună cu GALATECA. Au mai rămas câteva exemplare iar galeria a decis să mai acorde pasionaţilor încă 2 zile în care îşi pot achiziţiona ghidul la preţul de 20 de lei.
Iată anunţul galeriei:
În câteva zile expoziţia Poveşti în imagini, benzi desenate,comicsuri se va inchide. Prima expoziţie GALATECA ce s-a intins pe 3 luni, o durată atipic de lungă, acordată cu inima deschisă şi cu bucurie Muzeului Benzii Desenate, a cărui gazdă temporară am fost în acest răstimp.
Astfel, marcăm încheierea timpului petrecut alături de selecţia curatorului Alexandru Ciubotariu prin două zile de reduceri. Albume Puiu Manu (au mai rămas numai câteva, şi vă mulţumim pentru seara de joi), bijuteriile Carla Szabo inspirate de Pisica Pătrată şi alte minunăţii BD au 50% reducere Vineri 8 feb şi Sâmbătă 9 feb. Vă aşteptăm!